بررسی همجنس گرایی در دین یهود

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن بررسی همجنس گرایی در دین یهود :

دید کلی :
این تحقیق در مورد همجنس گرایی با عنوان بررسی همجنس گرایی در دین یهود می باشد.


توضیحات کامل :

این  تحقیق در مورد همجنس گرایی با عنوان بررسی همجنس گرایی در دین یهود می باشد.در دین یهودیت علاوه بر اینکه برای ارضای صحیح غرایز جنسی و کنترل رفتارهای جنسی به راهکارهای چون ازدواج و کنترل غریزه شهوانی جنسی توصیه شده است, نوع نگاه دین به غریزه جنسی را نیز بیان کرده است و دیدگاه خود را چنین بیان می کند که غریزه جنسی یکی از غرایز مهم بشری می باشد, که بشر وظیفه دارد آن را از راههای حلال و درستی ارضا کند. زیرا هیچ کس نمی تواند خود را مالک اصلی غریزه جنسی خود بداند و حق ندارد از هر طریق ممکن به ارضای آن بپردازد. 

 

 

در آیین یهود آنچه که در ابتدا در مورد غریزه جنسی بحث می کند راه کارهای ارضای صحیح آن می باشد به طوری که مومنان بنی اسرائیل را به ارتباط جنسی مبتنی بر ازدواج دعوت کرده و این روش را بهترین روش و مطمئن ترین روش برای ارضای صحیح غریزه جنسی بیان می کند و سعی بر این دارد که این رابطه را قانون مند و به همراه شواهد و مدارک در میان مردم رواج دهد. به طوری که ابن میمون, هلاخا  را این چنین بیان می کند:


(پیش از آمدن تورا (تورات), مرد زن را در بازار می دید و اگر هر دو با ازدواج موافق بودند او را به خانه خود می برد, و با او در خلوت آمیزش می کرد, و زن همسر او می شد. اما آنگاه که تورا داده شد, به اسرائیل فرمان دادند که اگر مردی خواهان ازدواج با زنی است, بایست او را در پیشگاه دو شاهد به عقد خود درآورد ... اگر زن خواستار طلاق باشد نیاز به برگه طلاق خواهد بود.) 

 

 

 

 

 

بررسی همجنس گرایی در دین یهود
فهرست مطالب

همجنس گرایی از دیدگاه یهودیت    1

2.1.1. غریزه جنسی و اهمیت آن در دین یهود    3
2.1.2. انحرافات جنسی    6
2.1.3. همجنس گرایی    9
2.1.4. مجازات های دین یهود برای همجنس گرایان    15
2.1.4.1. مجازات های بدنی سالب حیات    16
2.1.4.2. مجازات های الاهی    20
منابع    21
منابع فارسی    21
کتاب    21
مقالات    26
منابع لاتین    27
کتاب    27
مقالات    29
وب سایت رسمی    30

لینک کمکی